Česky English Russian

O společnosti

Společnost VIKTOR trade,s.r.o. se zabývá výrobou, prodejem a vývojem speciálních laků, zejména určených pro výrobu obalů na potraviny a farmaceutické výrobky. Jsou to termosvařitelné laky, primery, barierové laky apod. Jsme ryze česká společnost založená v roce 1996. Více...

Původně byla společnost založena za účelem obchodu se speciálními a recyklovatelnými papíry.

Směr vývoje k výrobě speciálních laků, kterými se společnost v současné době zabývá, započal v roce 1998.
Od té doby jsme začali úspěšně pronikat do této specifické oblasti obalového průmyslu, tedy ve výrobě speciálních laků. Začali jsme se intenzivně zabývat vývojem dalších produktů, používaných na lakování hliníkových fólií, určených k různým obalovým aplikacím v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Z počátku jsme spolupracovali výhradně s českými odběrateli. Vzájemná hluboká spolupráce a vstřícnost velice napomohla našemu vývoji, a to zejména ve smyslu praktických zkoušek vyvíjených laků a následně jejich obchodní realizaci.
Pronajatý skladový objekt se začal postupně měnit na objekt s chemickou výrobou a obchody s papíry ustupovaly.

V roce 2003 byl náš výrobní sortiment natolik široký, že bylo možné oslovit nové zákazníky. V rámci budování obchodní strategie bylo rozhodnuto věnovat se nenasycenému, a v dané oblasti a době konkurenci málo dostupnému středoevropskému a zejména východnímu trhu.

Rok 2004 přinesl mimo jiné úspěšné zavedení systému řízení jakosti ISO 9001:2001.

V roce 2005 jsme odkoupili od pronajímatele pronajatý objekt, který byl již tehdy změněn na výrobní.

V roce 2006 proběhla a byla zkolaudována významná přestavba areálu a započata projekce ještě významnější přestavby včetně vybudování kanceláří, zvýšení kapacity skladů, investice do technologie, bezpečnosti a zvýšení výrobní kapacity. Tato etapa je přestavby započala v roce 2008 a byla ukončena v roce 2010.

V roce 2009 – 2010 jsme realizovali inovační projekt v rámci Operačního programu podnikání a inovace. Získali finanční podporu ze strukturálních fondů a ze státního rozpočtu, díky které jsme významně vybavili naši laboratoř.

Vývoj nových produktů trvale pokračoval a pokračuje. Daří se zavádět na trh stále nové produkty. V současné době můžeme prohlásit, že jsme již etablovaným výrobcem laků pro potravinářské a farmaceutické obaly. Počet našich zákazníků, množství nabízených produktů a objem výroby stále narůstají. V roce 2001 byla naše roční produkce 52 tun laků. V roce 2005 již 394 tun, v roce 2008 502 tun a v roce 2010 již 868 tun produktů v roce 2011 jsme překročili hranici 1 kilotuny. Trend je stále stoupající.

V současné době společnost vlastní tři společníci.

Pokračují investice směrem ke zdokonalení výrobní technologie a postupů, s cílem zvýšit kvalitu a kapacitu produkce. Pokračují i další investice do laboratorního zázemí. Rovněž oblast ekologie je předmětem významných investic.

Vývoj směřuje k rozšíření stávající produkce o laky s příbuzným využitím jako je stávající produkce. Jde o reaktivní systémy pro technologie coil-coating a také laky na vodní bázi.

Viktor Budova 1 Schody Dvůr 1
Lab 1
Obaly 1 Fólie
Nakladka Auto 2

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.